Pludmales volejbola spēle

Pludmales volejbols ir paveids pazīstamajam sporta veidam – volejbolam. Tas ir sporta veids, kurš tiek spēlēts pludmalē vai smilšu laukumā. Šajā spēlē piedalās divas komandas divu dalībnieku sastāvā. Laukums ir gluži kā parastajam volejbolam tikai, kā jau minēts, tas ir smilšu laukums. Šis sporta veids ir aizsācies Havaju salās jau 1915. gadā.

Spēles norise ir diezgan vienkārša, vienas komandas spēlētājs servē bumbu, raidot to pāri tīklam pretinieku laukumā. Pretiniekiem šī serve ir jāuzņem un jāpārsit atpakaļ, pretinieku laukumā. Šādi tiek spēlēts kamēr viena no komandām neuzņem bumbu, nepārsit to pretinieku laukumā pareizi vai izsit to no laukuma, tad otra komanda gūst punktu. Katras izspēles laikā, vienas komandas spēlētāji drīkst pieskarties bumbai ne vairāk, kā trīs reizes un viens spēlētājs nedrīkst tai pieskarties divreiz pēc kārtas, tātad, nedrīkst piespēlēt bumbu pats sev. Servējot bumbu vai iespēlējot pretiniekiem, ir jāuzmanās, lai tā neizlidotu no laukuma, jo tā var atdot punktu pretiniekiem.

Komanda, kura servē to var darīt visu spēli, jo servi var iegūt pretinieki tad, ja gūst punktu. Teorētiski, viena komanda var sākt spēli ar servi, tā to arī pabeigt pastāvīgi gūstot punktus. Abi spēlētāji mainās, veicot serves, tā tas turpinās, līdz servi iegūst otra komanda.

Uzvaru šajā spēlē gūst komanda, kura uzvar divus no trim setiem un viens sets tiek spēlēts līdz 21 punktam. Izņēmums ir izšķirošais sets, kuru spēlē līdz 15 punktiem. Protams, tāpat kā parastajā volejbolā, lai uzvarētu setu, ir jāpanāk vismaz divu punktu pārsvars pār pretiniekiem. Šajā spēlē, katra kļūda, ko pieļauj pretinieki nozīmē punktu otrai komandai un arī serves tiesības. Tātad kļūdaina serve nozīmē punktu pretiniekiem.

Atšķirībā no parastā volejbola, pludmales versijā nav tik strikti noteikumi, ka bumbu drīkst skart tikai ar rokām. Dažādā ziņā, pludmales volejbola noteikumi ir gan stingrāki un sarežģītāki gan arī vienkāršāki, kā parastā volejbola noteikumi. Ja zāles volejbolā bloķēšana netiek skaitīta kā pieskaršanās bumbai, tad pludmales volejbolā tā tiek skaitīta. Tātad, pēc bloķēta metiena, ja bumba nokļūst pašu laukuma pusē atliek tikai divi pieskārieni bumbai, lai to raidītu pretinieku laukumā. Tāpat arī pludmales volejbolā nav noteiktu rotāciju laukumā kuras būtu jāievēro spēlētājiem. Spēlētāji drīkst atrasties laukumā pēc saviem ieskatiem labākajā pozīcijā un mainīties vietām pēc saviem ieskatiem. Arī maiņas šajā sportā nav pieļaujamas. Ja parastais volejbols sastāv no sešiem spēlētājiem un rezervistiem, tad pludmales versija ir tikai divi spēlētāji, kuri aizvada visu spēli. Ja kāds no spēlētājiem nav spējīgs turpināt spēli tad komandai ir jāizstājas no cīņas par uzvaru.

Pludmales volejbols ir arī diezgan skandalozs sporta veids, jo spēlētāji spēlē ģērbušies peldkostīmos un bikini. Šis ir viens no faktoriem, kas šo sporta veidu padara tik populāru. Ir arī veikti pētījumi, kuri atklājuši, ka filmējot sacensības, lielākā daļa kameru ir orientētas uz spēlētāju, īpaši sieviešu, ķermeņa daļām, kas ar spēli nav īsti saistītas. Vairākas valstis pat iebilst pret šo sporta veidu sportistu pieticīgā apģērba dēļ. Taču nu jau ir ieviestas izmaiņas uniformas noteikumos un ir atļauts valkāt šortus, īsus, un t-krekliņus. Tas tiek darīts gan tādēļ, lai novērstu skandālus un neapmierinātību no sportistiem gan arī, lai nerastos konflikti ar valstīm un kultūrām, kas neatbalsta šādu apģērbu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *