Pludmales volejbols un iekštelpu volejbols

Pludmales volejbolsViena lieta, ka ir ļoti atšķirīga no iekštelpu volejbola ir tas, ka komandas maina puses vairākas reizes katrā spēlē. Maiņa notiek ik pēc 7 punktiem, lai nevienai komandai nebūtu priekšrocības.

Spēlējot volejbolu iekštelpās, Jums ir iespēja augstu uzlēkt un iesist bumbu taisni pretinieka lakumā, lai tā atsistos pret zemi, bet vai Jums ir šāda iesēja spēlējot pludmales volejbolu? Droši vien ka nē, tas ir tāpēc, ka pieeja, ko lieto pludmales volejbolā ir daudz savādāka nekā iekštelpu volejbolā. Pludmales volejbolā Jūs nevarat atsperties tik viegli kā iekštelpu volejbolā, jo Jūs spēlējat smiltīs ar basām kājām un atsperties nav tik viegli.

Pludmales volejbola bumbas atšķiras no iekštelpu bumbām un visas volejbola bumbas nav vienādas. Pludmales bumba būs mazliet vieglāka un nedaudz mazāka nekā iekštelpu volejbola bumba.

Pludmales volejbola un iekštelpu volejbola noteikumi atšķiras pavisam nedaudz. Pludmales volejbolā Jūs nevarat servēt tāpat kā iekštelpu volejbolā. Arī setam ir jābūt ļoti tīram un bez pārkāpumiem.

Spēlējot iekštelpu volejbolu, Jūs varat atsist bumbu pie katras izdevības. Bet pludmales volejbolā Jūs nevarat atsist bumbu virs galvas.

Jūs, iespējams, mēģināsiet pārsist bumbu pāri tīklam, esot pie paša tīkla, bet tas nav atļauts pludmales volejbolā un Jūs tiksiet apsaukti katru reizi, kad to mēģināsiet darīt.

Vēl viens noteikums, kas Jums ir jāzina, ir tas, ka bloks skaitās kā trāpījums. Kad bumba saskaras ar to spēlētāju, kas to bloķē, Jums ir tikai vēl 2 sitieni, lai atsistu bumbu atpakaļ pāri tīklam.

Šie padomi palīdzēs Jums veikt gludu pāreju no iekštelpu uz pludmales volejbolu. Latvijā ir vairāki pludmales volejbolu klubi. Viens no pazīstamākajiem ir ātrie kredīti klubs, kuru sponsorē dabbler komanda. Jāpiebilst, ka ziema nav šķērslis pludmales volejbolu cienītājiem, jo Dabbler ir parūpējies un uzcēlis vairākas iekštelpu zāles tieši pludmales volejbolu cienītājiem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *